Redare DVD-ISO

Discuţii despre Mini PC cu Android Himedia Q5

Redare DVD-ISO

Mesajde Admin » 01 Iun 2013, 08:16

Pentru a centraliza informaţiile referitoare la redarea fişierelor cu formatul DVD-ISO am creat acest thread, ce va fi actualizat odată ce apar noutăţi.
Mini PCurile din gama Q de la Himedia deschid fişierele DVD-ISO, însă în acest moment cu playerul video inclus nu există posibilitatea de a accesa meniul cu opţiuni al DVDului (subtitrări, piste sunet).
Inginerii de la Himedia au reuşit să facă acest lucru posibil pentru un format similar (BluRay ISO) - Q5 şi compania fiind la un moment dat singurul dispozitiv cu Android capabil de a reda BD ISO.
Redarea fişierelor DVD-ISO cu aplicaţiile preinstalate de către producător a fost şi rămâne pe lista inginerilor Himedia, fiind în prezent singurul lucru rămas din timeline-ul trimis de aceştia la începutul anului.

Soluţii în prezent:
- convertirea fişierelor în alt format
- utilizarea unei aplicaţii din Google Play.
Ca urmare a unor dificultăţi induse de platforma Android există puţine aplicaţii în prezent care pretind că ar deschide şi rula fişiere DVD-ISO.
Cea mai avansată este în prezent Wondershare.

[Update de la producător - 7 iunie 2013] - aplicaţia dezvoltată de Himedia pentru a reda DVD ISO este încă în lucru, va funcţiona atât pe Himedia Q5 cât şi pe Himedia Q5 II (care au amândouă chipset Huawei Hisilicon), o estimare ar fi începutul lunii august.
Admin
Site Admin

DVD-ISO

Mesajde deliquent » 27 Ian 2014, 13:08

[Update de la producător - 7 iunie 2013] - aplicaţia dezvoltată de Himedia pentru a reda DVD ISO este încă în lucru, va funcţiona atât pe Himedia Q5 cât şi pe Himedia Q5 II (care au amândouă chipset Huawei Hisilicon), o estimare ar fi începutul lunii august.

Stimate Domn,

Ce facem? Ati facut topicurile sticky ca sa nu mai putem scrie in ele? Sunteti nemultumit de nemutlumirile noastre? Ati mai adus vreo imbunatatire la firmware sau preconizati macar o data a unui nou firmware?
Va mai intereseaza in continuare prima generatie de Q5 sau tb sa ne luam generatia II ca sa putem avea si noi suport din partea dvs?
Am ramas in continuare cu intrebari de peste 6 luni, dar fara niciun efort din partea dumneavoastra de a rezolva. Ati dat-o pozitiv ca va merge pe Q5-II or something, dar nu cred ca asta ne intereseaza pe noi, cei care am achizitionat Q5.

In speranta ca nu ne-ati uitat,

Multumesc,
Deliquentro
deliquent

Re: Redare DVD-ISO

Mesajde Admin » 28 Ian 2014, 19:52

nu sunt informaţii noi, atunci când vor fi acest topic va fi fără doar şi poate actualizat.
cele spuse în primul post sunt în continuare valabile.

trebuie reamintit că nu noi (himedia.ro) dezvoltăm softwareul, informaţiile publicate le luăm direct de la producător.
pentru a primi informaţii mai repede vă puteţi adresa direct producătorului (himediatech.com)
Admin
Site Admin

Înapoi la Himedia Q5