Himedia Q10 II blocat

Himedia Q10 II blocat

Mesajde fymcollection » 15 Noi 2014, 18:47

Buna ziua, detin un mediaplayer Himedia Q10 II si dupa ce mi-a solicitat sa-si faca toate update-urile si i-am confirmat, in momentul de fata s-a blocat, apare o fereastra in care ma anunta "Unfortuntely, ADW Launcher has stopped" si daca ii dau OK, revine aceeasi fereastra, orice alta tasta sau comanda as face nu dispare aceasta ferestra, practic este blocat in aceasta faza. Cind a inceput procesul de update la aplicatiile care mi le-a solicitat (youtube, flashplayer, google play, ADW launcher, etc) totul a mers perfect pina a ajuns la update-ul ptr. ADW launcher, moment in care s-a restartat si mi-a aparut ferestra cu mesajul de mai sus.
Cum pot sa remediez situatia? Astep o solutie de la dvs.

De asemenea mai am o intrebare: am vazut recomandarea pe care ati facut-o pe forum ptr. camera web compatibila cu aceste media playere si mi-am achizitionat o camera web Logitech C270 ptr. a o folosi pe Skype. Din nefericire nu o pot folosi cu Skype ptr. apel video, nu o detecteaza. Am instalat o aplicatie de "Camera" ptr. facut poze/filme cum au telefoanele mobile si aceasta aplicatie imi deschide webcam-ul, pot vedea imaginea pe ecranul tv, dar daca incerc sa fac o poza sau sa inregistrez ceva se restarteaza aplicatia. Ma puteti ajuta cu o solutie si in acest caz?

Multumesc anticipat.
Fişiere ataşate
ecran_blocare.jpg
ecran_blocare.jpg (30.82 KiB) Vizualizat de 9288 ori
fymcollection

Re: Himedia Q10 II blocat

Mesajde fymcollection » 16 Noi 2014, 09:45

Am reusit pina la urma sa-l fac sa functioneze din nou prin rescrierea firmware-ului, am gasit la link-ul de mai jos acest update care functioneaza perfect:
http://www.nikingstore.com/blog/2014-3- ... re-player/

Ramane in continuare problema cu camera web care nu functioneaza pe Skype.
Astept un raspuns de la dvs.

Multumesc.
fymcollection

Înapoi la Generaţia II - Q5-II, Q3-II,Q10-II