problema permisii server FTP

Singurul Mini PC cu Android capabil să redea BluRay 3D ISO

problema permisii server FTP

Mesajde Razvan Vizitiu » 11 Dec 2014, 14:17

Va salut
Incerc sa folosesc un Himedia Q5ii ca server de ftp si ma confrunt cu urmatoarea problema: nu imi da drept de scriere decat la nivelul primului director. Pot copia un folder, dar nu si continutul sau. Pot copia un iso, dar nu bd-folder. Am tot cautat pe internet si nu am gasit o solutie. Am facut update la ultimul firmware, tot nu merge. Ma poate ajuta cineva? Stie cineva de unde se schimba permisiile la Android? Ca si client de ftp folosesc Filezilla, pe Windows 7.
Razvan Vizitiu

Re: problema permisii server FTP

Mesajde ileg-Al » 12 Dec 2014, 12:11

Salut,

Poti sa dai mai multe amanunte despre configuratie ? Folosesti un HDD legat pe S-ATA sau pe USB ? Pe ce tip de partitie incerci sa scrii ?

Respekt,
ileg-Al
ileg-Al

Mesajde Razvan Vizitiu » 12 Dec 2014, 20:54

Salut
Folosesc un HDD extern, legat pe USB 3, cu alimentare externa. Hardul este formatat NTFS (probabil evident). Am incercat si ca hard principal, si secundar. Reteaua este facuta LAN.
Razvan Vizitiu

Mesajde Razvan Vizitiu » 12 Dec 2014, 21:36

Ca si client de FTP pe PC am folosit Filezilla si TotalCommander; am incercat toate variantele pe care le au la "server type".
Razvan Vizitiu

Mesajde Razvan Vizitiu » 13 Dec 2014, 14:41

Mai revin cu detalii, poate are cineva vreo idee. Cand creez un folder, are implicit permisia 0777. Cand creez un subfolder, are implicit 0755. Am incercat sa o schimb cu aplicatii gen Root Browser, dar nu ma lasa.
Razvan Vizitiu

Înapoi la Himedia Q5-II